ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO KLASY III – 23.06.2022r.

Wycieczka do Dinoparku w Malborku 15 czerwca 2022r.

   

WYNIKI KONKURSU KANGUR MATEMATYCZNY 2022

KATEGORIA ŻACZEK , KLASA 2

Maksymalnie można uzyskać 105 punktów

laureat – 100 punktów; bardzo dobry – 85 punktów;

wyróżniony – 62,50 punktów

KORNELIA – 44,45 PUNKTÓW

RADEK – 35,75 PUNKTÓW

NATAN – 32,50 PUNKTÓW

WOJTEK – 25 PUNKTÓW

KATEGORIA MALUCH, KLASA 3

Maksymalnie można uzyskać 120 punktów

laureat – 117 punktów; bardzo dobry – 101 punktów;

wyróżniony – 73,25 punktów

JULIA – 79,75 PUNKTÓW – WYRÓŻNIONY

MICHAŁ – 44,50 PUNKTÓW

MARIA – 37,50 PUNKTÓW

 

INTEGRACJA KLASY III W SZKOLE PODSTAWOWEJ W MIŁOMŁYNIE

 

KONCERT MUZYCZNY  – „Z wizytą w Bębnowie Małym”

 

ŚWIĘTA MAJOWE W NASZEJ SZKOLE

 

Spotkanie z policjantami – 4. 04. 2022r.

                                                                                                                  

Konkurs matematyczny „KANGUR” – 17. 03. 2022r.

POWITANIE WIOSNY W NASZEJ SZKOLE – 21.01.2022r.

                                                                                                                   

 

BAL KARNAWAŁOWY W NASZEJ SZKOLE 21.01.2022r.

 

Udana akcja na rzecz schroniska w Ostródzie! DZIĘKUJEMY!!!

Mikołajki i Wigilia w klasie III

W dniu 15 grudnia 2021r. nastąpiło podsumowanie konkursu  NAJPIĘKNIEJSZY ŚWIĄTECZNY WYSTRÓJ KLASY”.

Cele konkursu:

uświadomienie uczniom odpowiedzialności za sale lekcyjne;

motywowanie uczniów do dbałości o swoje miejsce pracy;

stworzenie przyjemnej, świątecznej atmosfery w szkole;

zaangażowanie rodziców i wychowawców w prace użyteczne na rzecz klasy.

Jury:

1. Alicja Sobocińska – przewodnicząca

2. Natalia Balkiewicz – członek

3. Alicja Stankiewicz – członek

4. Mariola Chmielińska – członek, organizator konkursu

Jury oceniało dekoracje w kategoriach: pomysłowość, wkład pracy, estetyka wykonania, oddanie atmosfery Świąt Bożego Narodzenia.

Wszystkie klasy wyglądają przepięknie – można obejrzeć na załączonych zdjęciach Myślę, ze taki zwyczaj dekorowania klas już poza konkursowo zostanie z nami na zawsze.

Bardzo dziękuję Rodzicom, Uczniom, Wychowawcom za zaangażowanie w dekorowanie swoich sal lekcyjnych świątecznie.

Wszystkie klasy wyglądają przepięknie i Jury nagrodziło je jednakowo .

Dziękuję Radzie Rodziców za ufundowanie nagród dla klas i pani Alicji Stankiewicz – nagród dla dzieci.

Organizator

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza

Pomagając innym dajemy cząstkę siebie”

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to święto wszystkich osób, które bezinteresownie angażują się na rzecz pomocy innym. Obchodzone corocznie 5 grudnia ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych z 17 grudnia 1985 roku.

Uczniowie klasy 3, czyli wolontariusze działający w Małym Klubie Wolontariatu pod opieką p. Marioli Chmielińskiej w dniu 6 grudnia przygotowali apel, aby przybliżyć wszystkim ideę wolontariatu.

W krótkim przedstawieniu „Dary Czterech Wróżek” aktorzy zaprezentowali iż dobro się opłaca i zawsze zostaje nagrodzone.

 

KONCERT MUZYCZNY „Wigilijne przygody Czerwonego Kapturka” – 30. 11. 2021r.

ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA – 25. 11. 2021r.

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE – 10. 11. 2021r.

Koncert muzyczny „Smyczkowe opowieści” – 29. 10. 2021r.

Bo Halloween jest fajne!!! – 29.10.2021r.

Halloween to zwyczaj związany z maskaradą i odnoszący się do święta zmarłych, obchodzony w wielu krajach nocą 31 października, czyli przed dniem Wszystkich Świętych. W Halloween najczęściej dzieci oraz dorośli przebierają się za wampiry, duchy czy czarownice. W Polsce w święto Halloween dla dorosłych organizowane są liczne imprezy kulturalne, występy teatralne oraz projekcje filmowe w kinach.

Tradycja obchodzenia święta Halloween, nie ma w naszym kraju zbyt głębokich korzeni. Właściwie większość uważa, że to nowo-moda, która przybyła do nas z za oceanu.

Geneza Halloween wywodzi się od plemion celtyckich zamieszkujących dzisiejsze terytoria Irlandii i Szkocji. Jednak najhuczniej i najczęściej jest obchodzona w Stanach Zjednoczonych. Halloween bywa postrzegane jako święto amerykańskie, lecz z każdym rokiem podbija ono kolejne kraje.

Dzieciaki przebierają się za różne postacie rodem z horroru, im straszniejsze tym fajniejsze i odwiedzają domy w celu pozyskania łakoci. Brak ofiarowanych słodyczy skutkuje psikusem. Ale to są sporadyczne przypadki, zawsze jakieś słodycze się dostanie. I o to chodzi, o wspólną zabawę, o pokazanie i pochwalenie się swoimi wymyślnym kostiumami. W tym dniu wszelkiego rodzaju czarownice, kościotrupy, czarnoksiężnicy, nietoperze, upiory, wampiry i inne podobne straszydła, pukają do drzwi domów proponując odstąpienie od żartów w zamian za coś słodkiego: Cukierek albo psikus!

Po raz pierwszy do drzwi sal naszej szkoły, uczniowie klasy trzeciej wraz z panią Mariolą, zapukali z okrzykiem : Cukierek albo psikus! Wszyscy przebrani za różne straszne postacie.Nazbierało się trochę słodyczy, ale nie obyło się również od psikusów…Wszyscy świetnie się bawiliśmy i ten zwyczaj zostanie z nami już na zawsze!

 

Zapalmy lampkę na zapomnianym grobie – 27.10.2021r.

Uroczystość Wszystkich Świętych, to w Kościele katolickim uroczystość wszystkich chrześcijan, którzy osiągnęli stan zbawienia i przebywają w niebie. Obchodzona jest corocznie 1 listopada i połączona z obchodami następującego po niej Dnia Zadusznego (dzień modlitw za wszystkich zmarłych). W tych dniach odwiedzamy cmentarze, aby pomodlić się, przyozdobić groby kwiatami i zapalić znicze. W ten symboliczny sposób czcimy pamięć bliskich, którzy odeszli. Uczniowie naszej szkoły uczcili pamięć zmarłych, odwiedzając opuszczony cmentarz, aby zapalić to symboliczne światełko pamięci na grobach ludzi, o które być może nie ma już kto zadbać.

Pierwsza pomoc przedmedyczna – warsztaty dla dzieci – 26.10.2021r.

W życiu, jak to w życiu… bywa bardzo różnie. Zdarzają się chwile radosne, ale i bardzo niebezpieczne, które mogą zagrażać życiu.

Poznanie zasad pierwszej pomocy to jednak nie wszystko. Na podjęcie działań ratujących życie przez świadków zdarzenia ogromny wpływ ma również ich postawa, pewność co do swoich umiejętności, a także obawy, które często im towarzyszą.

Dlatego też dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy 2 i 3 pod czujnym okiem pań Beaty Oziero i Marioli Chmielińskiej uczyli się udzielania pierwszej pomocy.

Zajęcia rozpoczęły się od pogadanki jak ważne jest ŻYCIE, następnie dzieciaki obejrzały film edukacyjny DZIADEK KAROL , z którego dowiedziały się, jak ważna jest każda minuta podczas walki o życie.

Po części teoretycznej i poznaniu ADASIA – manekina do ćwiczeń , rozpoczęła się praktyka.

Resuscytacja, reanimacja, numer alarmowy… za tymi słowami idą bardzo odpowiedzialne działania często ratujące ludzkie życie.

Jednak uczniowie naszej szkoły już wiedzą, że pod tymi słowami kryją się ważne zagadnienia, które stają się dla nich czymś naturalnym. Ćwiczenia praktyczne utwierdziły je w ich umiejętnościach i wiedzy.

Trudne? Nietrudne. Każdy da radę, niezależnie od wieku i wykształcenia.

 

8 października w naszej szkole obchodziliśmy DZIEŃ DRZEWA.

Z tej okazji zaproszony został leśniczy p. M. Stankiewicz, który przyjechał do nas w galowym mundurze, a wraz z nim przybył leśniczy R. Duszak ubrany w mundur roboczy , dzięki temu uczniowie mieli możliwość zobaczyć strój wyjściowy ( galowy ) i codzienny leśników. Panowie bardzo ciekawie opowiadali o swojej pracy i niezwykłej roli , jaką odgrywają drzewa w przyrodzie – DRZEWA SĄ PŁUCAMI ZIEMI.

Uczniowie przypomnieli sobie gatunki i nazwy drzew, krzewów leśnych oraz owoców runa leśnego. Bardzo ciekawie , bo w postaci zagadek, dzieci odpowiedziały jakie można spotkać w lesie zwierzęta. Dowiedziały się również, ze nie powinny same oddalać się na drogi polne i tereny przyleśne, gdyż w naszej okolicy jest sporo wilków.

Na koniec wszyscy wybraliśmy się do parku w pobliżu szkoły, gdzie każda grupa posadziła swoje drzewko – świerk, przywiezione przez leśniczych. Dzień był pełen wrażeń. Teraz uczniowie mają dodatkowe zadanie, bo muszą opiekować się swoim drzewkiem.

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 14. X. 2021r.

                  

 

Z życia szkoły

Koncert muzyczny pt. „Afrykańskie rytmy małego Bambo” 4. 10. 2021r.

           

                                                                             

Spotkanie z policjantami 30. 09. 2021r.

Dzień Chłopaka 30. 09 .2021r.

Święto Pieczonego Ziemniaka 🙂 🙂 🙂 17.09.2021r.

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

Dzień z wychowawcą kl. II 🙂 🙂 🙂

Zabawy z animatorem 🙂 🙂 🙂

 

Dzień Dziecka w naszej szkole 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Podsumowanie konkursu literackiego

Ze względu na naukę zdalną podsumowanie konkursu literackiego „Popisz się talentem – piszę książkę”   odbyło się na początku maja. Na szczególne wyróżnienie zasługuje książka Julki

Czytaj więcej »

ŚWIĘTA MAJOWE

W tym roku obchody świąt majowych: Święta Pracy, Święta Flagi oraz Święta Konstytucji Trzeciego Maja, przebiegały w naszej szkole nieco inaczej niż zwykle. W uroczystości

Czytaj więcej »

UWAGA! Konkurs dla uczniów klasy II

pt: „ Popisz się talentem – piszę książkę”. Cel konkursu: zachęcenie uczniów do odkrycia swojego talentu autorskiego; rozbudzenie chęci czytania od najmłodszych lat; rozwijanie zdolności

Czytaj więcej »

Walentynki

15 lutego 2021r. w naszej szkole świętowaliśmy Walentynki. Uczniowie przez cały tydzień wykonywali kartki walentynkowe, które w poniedziałek rano przedstawiciele samorządu szkolnego rozdali. Rada Rodziców

Czytaj więcej »