ŚWIATOWY    DZIEŃ  ZDROWIA

  W  ramach  Światowego  dnia  zdrowia  dzieci  z  oddziału  przedszkolnego  odwiedziła     PANI  PATRYCJA  SZYMAŃSKA  Z  OSTRÓDZKIEGO  SANEPIDU.

                         

Wiosna to czas , kiedy

wszystko budzi się do życia,

świat z dnia na dzień robi się kolorowy.

          21 marca to kolejna wyjątkowa data w kalendarzu. Dzieci i uczniowie naszej szkoły

  pożegnali zimę i przywitali wiosnę. Wszyscy czekali na ten dzień z niecierpliwością, ponieważ w tradycji szkoły Pierwszy Dzień Wiosny obchodzi się w     niecodzienny sposób. Tego dnia uczestnicy ubrani byli na wiosenne kolory ,a na sali gimnastycznej była wiosenna dekoracja. Pierwszym punktem programu   był spacer z PANIĄ WIOSNĄ po okolicy połączony ze śpiewem i wyszukiwaniem wiosennych oznak- zwiastunów. Następnie zaproszono wszystkich do sali   gimnastycznej na teatrzyk lalkowy pt; „SZUKAMY WIOSNY” scenariusz, reżyseria i wykonanie pań Marioli i Beaty. Wykonano ilustracje do obejrzanego   przedstawienia, rozwiązywano zagadki – wiosenne kwiaty i ptaki. A na koniec tego fascynującego dnia bawiliśmy się w rytm wiosennych przebojów!

      To był bardzo ciekawy dzień, dużo się działo. W atrakcyjny i twórczy sposób mogliśmy poukładać sobie w głowach sprawy, które są ważne.

 

           

Styczeń – marzec 2023r. – kolejne zajęcia w klasie III z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu #Laboratoria Przyszłości   Zajęcia w ramach programu #Laboratoria Przyszłości  odbywały się w plenerze i nie tylko. 

Programowanie, druk 3D, konstruowanie, zdjęcia i ich obróbka, sprawia dzieciom frajdę i uczy nowych umiejętności.

 

Kreskówka Mały Czerwony Kapturek   CZERWONY KAPTUREK 

2 marca dzieci z „0” i uczniowie klasy 3 wyjechali do Ostródy na spektakl teatralny pt.: „Czerwony Kapturek”.

Była sobie raz mała słodka dzieweczka, którą każdy pokochał, kto ją tylko zobaczył, a najbardziej kochała ją babcia, która nie wiedziała wprost, co jeszcze jej dać. Pewnego razu podarowała jej kapturek z czerwonego aksamitu, a ponieważ bardzo ładnie jej leżał, nie chciała nosić niczego innego. Odtąd nazywano ją więc Czerwonym Kapturkiem. Pewnego dnia matka rzekła do dziewczynki…….
…… I wszyscy byli zadowoleni. Czerwony Kapturek pomyślał sobie: „Do końca życia nie zboczysz sama z drogi i nie pobiegniesz w las, gdy ci mama zabroni”.

Bajka wszystkim bardzo się podobała: aktorzy mieli wspaniałe stroje, pięknie śpiewali, tańczyli na scenie a wszyscy widzowie razem z nimi wspaniale się bawili!!!

 

           Czerwony Kapturek Z Wilkiem | Premium WektorCzerwony Kapturek Z Wilkiem | Premium WektorCzerwony Kapturek Z Wilkiem | Premium WektorCzerwony Kapturek Z Wilkiem | Premium WektorCzerwony Kapturek Z Wilkiem | Premium WektorCzerwony Kapturek Z Wilkiem | Premium WektorCzerwony Kapturek Z Wilkiem | Premium WektorCzerwony Kapturek Z Wilkiem | Premium WektorCzerwony Kapturek Z Wilkiem | Premium WektorCzerwony Kapturek Z Wilkiem | Premium WektorCzerwony Kapturek Z Wilkiem | Premium WektorCzerwony Kapturek Z Wilkiem | Premium Wektor

 

 

  ZAJĘCIA PATRIOTYCZNE   

    Przez kilka dni w naszej szkole odbywały się spotkania z żołnierzami 42 Batalionu Obrony Terytorialnej w Morągu. Panie szer. Mariola Chmielińska i szer. Beata Oziero przeprowadziły bardzo ciekawe zajęcia edukacyjne wzbogacające wiedzę dzieci o wojsku. Opowiedziały o swojej służbie, dzięki czemu dzieci dowiedziały się co żołnierz robi na służbie i poligonie. Uczniowie mieli okazję przymierzyć część ekwipunku, który towarzyszy im w czasie pełnienia służby oraz sprawdzić swoją sprawność.

     Dzień 1 MARCA był również bardzo szczególny ze względu na pamięć „Żołnierzy Wyklętych”. Panie w przystępny sposób nawiązały do tego dnia, w którym pamiętamy o tych bohaterach, którzy do końca swoich dni walczyli o wolną i niepodległą Polskę.

      Flaga Polska Gładka 60x90cm - cena, sklep sportowy ReAnFlaga Polska Gładka 60x90cm - cena, sklep sportowy ReAnFlaga Polska Gładka 60x90cm - cena, sklep sportowy ReAnFlaga Polska Gładka 60x90cm - cena, sklep sportowy ReAnFlaga Polska Gładka 60x90cm - cena, sklep sportowy ReAnFlaga Polska Gładka 60x90cm - cena, sklep sportowy ReAnFlaga Polska Gładka 60x90cm - cena, sklep sportowy ReAnFlaga Polska Gładka 60x90cm - cena, sklep sportowy ReAnFlaga Polska Gładka 60x90cm - cena, sklep sportowy ReAnFlaga Polska Gładka 60x90cm - cena, sklep sportowy ReAnFlaga Polska Gładka 60x90cm - cena, sklep sportowy ReAnFlaga Polska Gładka 60x90cm - cena, sklep sportowy ReAnFlaga Polska Gładka 60x90cm - cena, sklep sportowy ReAnFlaga Polska Gładka 60x90cm - cena, sklep sportowy ReAnFlaga Polska Gładka 60x90cm - cena, sklep sportowy ReAnFlaga Polska Gładka 60x90cm - cena, sklep sportowy ReAn 

 

 

W ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”  10 stycznia w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Wszyscy przebrali się za różnych bohaterów z baśni, bajki czy komiksu, tak więc były księżniczki, smoki, elfy, czarownice i wiele innych bajecznych postaci.

  Bal karnawałowy – Przedszkole na Zielonym Wzgórzu w LusówkuBal karnawałowy – Przedszkole na Zielonym Wzgórzu w LusówkuBal karnawałowy – Przedszkole na Zielonym Wzgórzu w LusówkuBal karnawałowy – Przedszkole na Zielonym Wzgórzu w LusówkuBal karnawałowy – Przedszkole na Zielonym Wzgórzu w LusówkuBal karnawałowy – Przedszkole na Zielonym Wzgórzu w Lusówku

 

 

 

Dzień Babci i Dzień Dziadka to dwie wyjątkowe daty w kalendarzu, które co roku pojawiają się właśnie w styczniu.

Babcie i dziadkowie mają swoje własne święto, tak samo zresztą jak rodzice oraz dzieci. Jest to dla nich niezwykły czas, w trakcie którego ukochani wnukowie wręczają im piękne, przemyślane podarunki oraz składają szczere życzenia.

Do naszej szkoły 20 stycznia 2023 r tłumnie przybili DZIADKOWIE naszych milusińskich – przedszkolaków, dzieci z „0” i klasy 3.

Oprócz programu artystycznego składającego się z piosenek, wierszy i tańców przygotowany został słodki poczęstunek. Nie obyło się bez wzruszeń i braw ze strony zaproszonych gości.

Uroczystość zakończono pamiątkowymi zdjęciami.

 

       Życzenia na Dzień Babci i Dzień DziadkaŻyczenia na Dzień Babci i Dzień DziadkaŻyczenia na Dzień Babci i Dzień DziadkaŻyczenia na Dzień Babci i Dzień DziadkaŻyczenia na Dzień Babci i Dzień DziadkaŻyczenia na Dzień Babci i Dzień Dziadka

 

ZAPRASZAMY NA JASEŁKA - Przedszkole Tik Tak w Straszynie i Gdańsku

Jasełka bożonarodzeniowe

Boże Narodzenie to jedno z najpiękniejszych i zarazem najbardziej oczekiwanych świąt. Tradycją naszej szkoły jest organizowanie z tej okazji jasełek bożonarodzeniowych, w których uczestniczyła społeczność lokalna. Dzieci z „0” i uczniowie klasy 3 pod opieką pań Marioli i Beaty wystawiły jasełka pt. „Jest taki dzień”. W pięknych kostiumach oraz scenografii odegrane zostały sceny narodzin Chrystusa. Jasełka miały wymowne przesłanie na nadchodzący czas. Teksty mówiły o dobroci, życzliwości, szacunku do drugiej osoby, o dzieleniu się z innymi tym, co mamy najpiękniejsze w sobie. W trakcie przedstawienia słowo mówione było przeplatane pięknymi kolędami , co wprawiło wszystkich w podniosły nastrój zbliżających się świąt. Na zakończenie jasełek wysłuchaliśmy świątecznych życzeń złożonych przez Panią Dyrektor szkoły.

          Dawno dawno temu…” czyli Jasełka 2016 | Dobra Szkoła Nowy JorkDawno dawno temu…” czyli Jasełka 2016 | Dobra Szkoła Nowy JorkDawno dawno temu…” czyli Jasełka 2016 | Dobra Szkoła Nowy JorkDawno dawno temu…” czyli Jasełka 2016 | Dobra Szkoła Nowy JorkDawno dawno temu…” czyli Jasełka 2016 | Dobra Szkoła Nowy JorkDawno dawno temu…” czyli Jasełka 2016 | Dobra Szkoła Nowy Jork

 

 

Naklejka Statek piracki - PIXERS.PL          „MORSKA BESTIA”       Naklejka Statek piracki - PIXERS.PL

To tytuł filmu, na który pojechaliśmy do SP Miłomłyn. Historia niespodziewanej przyjaźni osieroconej gapowiczki z legendarnym łowcą morskich potworów, którzy po wyrzuceniu ze statku zdobywają nieoczekiwanego sojusznika, jest po prostu wspaniała! To film, zasługujący już teraz na wpisanie go do zestawienia najlepszych bajek 2022 roku.

Przed projekcją filmu spotkaliśmy się z Panem Burmistrzem , który wręczył nagrody naszym dzieciom z „0” i uczniom klasy 3 – konkurs plastyczny „Strażacy w akcji”. Wszystkie osoby, których prace zakwalifikowały się do etapu gminnego otrzymały nagrody:

                                                                                                                 

„O”                

1. Jan Rojewski                     

2. Zuzanna Grabowska         

3.Szymon Kijański                

4. Radosław Szajdek            

kl.III               

1. Kornelia Czarzasta          

2. Lena Budrewicz              

3. Oleksii Stepanchak        

 

          Znak Straż Pożarna - Zdjęcia i ilustracje - iStockZnak Straż Pożarna - Zdjęcia i ilustracje - iStockZnak Straż Pożarna - Zdjęcia i ilustracje - iStockZnak Straż Pożarna - Zdjęcia i ilustracje - iStockZnak Straż Pożarna - Zdjęcia i ilustracje - iStockZnak Straż Pożarna - Zdjęcia i ilustracje - iStockZnak Straż Pożarna - Zdjęcia i ilustracje - iStockZnak Straż Pożarna - Zdjęcia i ilustracje - iStockZnak Straż Pożarna - Zdjęcia i ilustracje - iStockZnak Straż Pożarna - Zdjęcia i ilustracje - iStock

 

Jak powstaje książka | przedszkouczek.pl     PRZYJACIEL KSIĄŻKI     Jak powstaje książka | przedszkouczek.pl

 

Dnia 8 X II 2022r. w naszej szkole w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej dzieci z „0” – „PRZYJACIEL KSIĄŻKI”.

Dla dzieci z oddziału przedszkolnego nadszedł kolejny ważny dzień, wszyscy stali się prawdziwymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki.

Specjalnie na tę okazję przez uczniów z klasy 3 została przygotowana krótka część artystyczna, podczas której dzieci z „ 0” odgadywały bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Był Czerwony Kapturek, Śpiąca Królewna, Jaś i Małgosia, Kopciuszek oraz Królowa Śniegu.

Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy w obecności Pani Dyrektor złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelni

                                                                                           

My dzieciaki ,

Uroczyście przyrzekamy,

Że będziemy książki kochać,

Krzywdy zrobić im nie damy

I wskazówek i rad książek

Będziemy słuchać z uwagą,

Obowiązki czytelnika

Traktować z wielką powagą!

PRZYRZEKAMY !!!

 

Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika. Nasi nowi czytelnicy otrzymali zakładki do książek, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu. Potem wszyscy zostali zaproszeni do częstego odwiedzania biblioteki i korzystania z jej zbiorów.

 

Dziecko i książka ilustracja wektor. Ilustracja złożonej z ilustracje -  84056108Dziecko i książka ilustracja wektor. Ilustracja złożonej z ilustracje -  84056108Dziecko i książka ilustracja wektor. Ilustracja złożonej z ilustracje -  84056108Dziecko i książka ilustracja wektor. Ilustracja złożonej z ilustracje -  84056108Dziecko i książka ilustracja wektor. Ilustracja złożonej z ilustracje -  84056108

 

 

MIKOŁAJKOWE

WARSZTATY

 

 

6 grudnia obchodzimy Mikołajki – na czerwono!

Z tej okazji w naszej szkole przygotowano dla dzieci i uczniów wiele atrakcji.

Były prezenty, świąteczne piosenki i poczęstunek. W salach lekcyjnych oraz korytarzach królował kolor czerwony.

Tego dnia każdy kto mógł, ubrał się na czerwono i założył mikołajową czapkę, to na cześć Świętego Mikołaja. Wokół panowała miła atmosfera.

Dzięki staraniom naszej pani pedagog i hojności Komisji Alkoholowej, a w szczególności p. Elżbiecie Klamut, wszystkie dzieci i uczniowie za darmo wzięli udział w warsztatach bożonarodzeniowych.

Dzieci z punktu przedszkolnego „Bajkowa Kraina” piekły pierniczki, a z „0” i uczniowie klasy 3 – malowały szklane bombki.

Każdy tego dnia był uśmiechnięty i miał bardzo dobry humor.

 

 

 

 

 

W PAŹDZIERNIKU GOŚCILIŚMY W NASZEJ SZKOLE ŚREDNIOWIECZNYCH RYCERZY.
ZAPREZENTOWALI STROJE RYCERSKIE I DWORSKIE ORAZ ZAPOZNALI NAS ZE ZWYCZAJAMI PANUJĄCYMI W OWYM CZASIE.

 

 Z WIZYTĄ W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE

 

 

W dniu 25 listopada, w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” dzieci z „0” wraz z trzecią klasą odwiedziły Bibliotekę Miejską w Miłomłynie. Dzieci z zainteresowaniem zapoznały się z nowym dla nich miejscem. Podczas wizyty w bibliotece miały możliwość przejścia między regałami w wypożyczalni i zapoznania się z biblioteką. Z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególne zainteresował ich dział dla dzieci. Wszystkim spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki. Pani bibliotekarka w przystępny sposób opowiadała o bibliotece i o zbiorach znajdujących się na półkach. Dzieci zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się także, jak należy dbać o książki.

W podziękowaniu za oprowadzenie po świecie książki dzieci wręczyły samodzielnie wykonaną laurkę.

 

 

 

 

 

 

     25 listopada swoje święto obchodzi najlepszy przyjaciel maluchów i najmilsza przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. W naszej szkole w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” uczciliśmy to święto śpiewem i różnymi zabawami związanymi z pluszowym misiem. Dużym powodzeniem cieszyła się „Misiowa” budka do zdjęć. Wszystkie dzieci i uczniowie zrobili sobie zdjęcia.

     Otóż pluszowy miś to kultowa zabawka na całym świecie i mimo upływającego czasu oraz pojawiania się coraz bardziej nowoczesnych rozrywek dla dzieci, bywa największym przyjacielem dziecka. Ponadczasowość pluszowych misiów sprawiła, że bajki w których w roli głównej występują są chętnie oglądane przez kolejne pokolenia dzieci. Sam pluszak jest ponadto symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości, czyli tego, czego jako ludzie bardzo pragniemy. Nic dziwnego, że pluszowe misie z dzieciństwa często towarzyszą nam również w dorosłości i są chętnie wybierane jako maskotki uświetniające różne miejsca czy wydarzenia. Ten dzień przebiegał w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze, a uczestnikom sprawił wiele radości i dostarczył miłych wrażeń.

 

 

 

 

 

 

     10 listopada 2022 w przedszkolu ,,Bajkowa Kraina” odbyła się uroczystość ,,Pasowania na Przedszkolaka”.

     Bohaterami były dzieci , które dopiero zaczęły przygodę z przedszkolem .W uroczystości wzięli udział zaproszeni Rodzice, Nauczyciele, Uczniowie oraz Pani dyrektor.

     Uroczystość rozpoczęła się powitaniem gości i małych przedszkolaków. Następnie dzieci zaprezentowały program artystyczny, który wzbudził zachwyt gości. Występując przed publicznością dzieci wykazały się nie tylko swoimi umiejętnościami, ale również wielką odwagą. Punktem kulminacyjnym było pasowanie poprzez symboliczne położenie różyczki przez panią dyrektor na ramieniu dziecka. Na pamiątkę tego ważnego dnia dzieci otrzymały dyplomy oraz upominki.

     Po zakończeniu części oficjalnej dzieci pozowały do pamiątkowego zdjęcia i zajadały „słodkości” przygotowane na te uroczystość przez Rodziców.

 

 

 

 

 

Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy…

W związku z Narodowym Świętem Niepodległości nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję
pt.
Szkoła do hymnu”, zorganizowaną przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

W ramach tej akcji dnia 10 listopada punktualnie o godzinie 11:11 dzieci z „0”, uczniowie klasy 3 wraz z nauczycielami uroczyście zaśpiewali 4 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego”, a następnie W krótkim montażu słowno- muzycznym uczcili pamięć tych, dzięki którym odzyskaliśmy niepodległość.

 

Listopad 2022r.  – kolejne zajęcia w klasie III z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu #Laboratoria Przyszłości   Zajęcia w ramach programu #Laboratoria Przyszłości  odbywały się z wykorzystaniem drukarki 3D i nie tylko. Uczniowie wspólnie z nauczycielem przygotowali do pracy drukarkę 3D , a następnie uczyli się kalibracji nowego sprzętu i wykonywali pierwsze wydruki, poznawali  funkcje drukarki 3D. Zajęcia przebiegały w przyjaznej i twórczej atmosferze.

 

 

Październik 2022r. – zajęcia w klasie III z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu #Laboratoria Przyszłości   Zajęcia w ramach programu #Laboratoria Przyszłości  odbywały się w plenerze i nie tylko. Uczniowie samodzielnie przygotowali do pracy aparat fotograficzny i kamerę, a następnie uczyli się wykonywać ciekawe zdjęcia i nagrywać filmiki. Poznawali nowe funkcje aparatu fotograficznego i kamery. 

A oto efekty ich działań :):):)

 

 

 

 

ŚWIĘTO  Dyni  kukurydzy

   

Jest to jedno z najzdrowszych jesiennych świąt obchodzonych w naszej szkole. To doskonały moment, aby zapoznać dzieci z tym, jak wartościowymi są roślinami. Niezwykle wdzięczne i łatwe w uprawie, nawet w przydomowym ogródku warzywnym.

W kuchni dynia doskonale sprawdza się zarówno w postaci wytrawnej, jak i deserowej. Możliwości dyni są tak szerokie, że omijanie jej w sezonie na sklepowych półkach jest niewybaczalnym błędem.

Kukurydza ( ziarna ) to także pyszny dodatek do zup, dań mięsnych, sałatek i farszów. W kuchni amerykańskiej gotowaną kukurydzę polaną stopionym masłem podaje się do obiadu lub na gorącą kolację do porcji mięsa. U nas także znana i lubiana pod postacią prażoną – POPCORN

Ponadto nie należy zapominać, że dynie i kukurydze mogą pięknie ozdobić dom zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Jest to zdecydowanie dzień celebracji koloru pomarańczowego i żółtego!!!!

Ogromną atrakcją w dzień dyni są prace plastyczne:

  • wyklejanie szablonu dyni, kukurydzy kolorowymi papierkami
  • malowanie dyni farbkami
  • szablon dyni, kukurydzy malowany farbami metodą „paluszkową”
  • tradycyjne kolorowanki
  • tworzenie dyniowych i kukurydzianych stworków

Aby lepiej się wszystkim pracowało Rodzice przygotowali zdrowe dyniowe i kukurydziane przekąski:

– popcorn,

– kukurydziane chrupki,

– muffinki,

– placuszki,

– ciasto…

 

 

 

 

Wrzesień 2022r. – zajęcia w klasie III z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu #Laboratoria Przyszłości

Uczniowie korzystali z mobilnego zestawu konstrukcyjnego STEAM, tworzyli konstrukcje z magnetycznego polydronu oraz ćwiczyli kodowanie.

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Święto Pieczonego Ziemniaka

Jesień to czas zbiorów ziemniaków, a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy i bliższego poznania tego warzywa. Z tej okazji, tradycyjnie już, skorzystali nasi uczniowie. Niezwykle smaczna i radosna impreza plenerowa odbyła się 7 października na placu przy boisku szkolnym .

W oczekiwaniu na pyszne pieczone ziemniaki, nasi uczniowie z twarzami pełnymi uśmiechów i zadowolenia, słuchali ciekawostek o tym warzywie, brali udział w różnych konkurencjach i zawodach sportowych, w których głównym bohaterem był ziemniak. Wspólna zabawa była świetną okazją do integracji społeczności szkolnej i propagowania zdrowego stylu życia, a słoneczna pogoda była dodatkowym atutem dla tych miłych chwil spędzonych na świeżym powietrzu.

Na zakończenie imprezy odbyła się wyczekiwana degustacja pieczonych ziemniaków.

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 

Nowy rok szkolny otworzyliśmy udziałem w XI edycji Narodowego Czytania 2022 i „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”, nad którym, jak co roku, patronat objęła Para Prezydencka.

 

W tym roku na warsztat trafiły „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza z okazji 200. rocznicy ukazania się tegoż właśnie tomiku, który zapoczątkował epokę romantyzmu w literaturze polskiej.

 

W naszej szkole 5 września panie Beata i Mariola ,w związku z tym, że mamy uczniów 5- 9 letnich, przeczytały dwa wiersze Adama Mickiewicza „Przyjaciele” oraz „Lis i kozieł”.

 

 

 

 

ϡϡϡϡϡϡϡϡϡϡϡϡϡϡϡϡϡϡϡϡϡϡϡϡϡϡϡϡϡϡϡϡϡϡϡϡϡϡϡϡϡϡϡϡϡϡϡϡϡϡϡϡϡϡϡϡϡϡϡϡϡϡϡϡϡϡϡϡϡϡϡϡϡϡ

 

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Dnia 1 września 2022 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Bynowie nastąpiło uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23.


Najpierw Pani Dyrektor szkoły Anna Laskowska powitała wszystkich zebranych rodziców , uczniów oraz nauczycieli. Następnie odśpiewany został Hymn Polski. Pani Dyrektor przedstawiła grono pedagogiczne i wychowawców.

 

Na zakończenie Pani Dyrektor życzyła wszystkim podopiecznym Szkoły Podstawowej owocnej edukacji i wielu sukcesów!

 

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO KLASY III – 23.06.2022r.

Wycieczka do Dinoparku w Malborku 15 czerwca 2022r.

   

WYNIKI KONKURSU KANGUR MATEMATYCZNY 2022

KATEGORIA ŻACZEK , KLASA 2

Maksymalnie można uzyskać 105 punktów

laureat – 100 punktów; bardzo dobry – 85 punktów;

wyróżniony – 62,50 punktów

KORNELIA – 44,45 PUNKTÓW

RADEK – 35,75 PUNKTÓW

NATAN – 32,50 PUNKTÓW

WOJTEK – 25 PUNKTÓW

KATEGORIA MALUCH, KLASA 3

Maksymalnie można uzyskać 120 punktów

laureat – 117 punktów; bardzo dobry – 101 punktów;

wyróżniony – 73,25 punktów

JULIA – 79,75 PUNKTÓW – WYRÓŻNIONY

MICHAŁ – 44,50 PUNKTÓW

MARIA – 37,50 PUNKTÓW

 

INTEGRACJA KLASY III W SZKOLE PODSTAWOWEJ W MIŁOMŁYNIE

 

KONCERT MUZYCZNY  – „Z wizytą w Bębnowie Małym”

 

ŚWIĘTA MAJOWE W NASZEJ SZKOLE

 

Spotkanie z policjantami – 4. 04. 2022r.

                                                                                                                  

Konkurs matematyczny „KANGUR” – 17. 03. 2022r.

POWITANIE WIOSNY W NASZEJ SZKOLE – 21.01.2022r.

                                                                                                                   

 

BAL KARNAWAŁOWY W NASZEJ SZKOLE 21.01.2022r.

 

Udana akcja na rzecz schroniska w Ostródzie! DZIĘKUJEMY!!!

Mikołajki i Wigilia w klasie III

W dniu 15 grudnia 2021r. nastąpiło podsumowanie konkursu  NAJPIĘKNIEJSZY ŚWIĄTECZNY WYSTRÓJ KLASY”.

Cele konkursu:

uświadomienie uczniom odpowiedzialności za sale lekcyjne;

motywowanie uczniów do dbałości o swoje miejsce pracy;

stworzenie przyjemnej, świątecznej atmosfery w szkole;

zaangażowanie rodziców i wychowawców w prace użyteczne na rzecz klasy.

Jury:

1. Alicja Sobocińska – przewodnicząca

2. Natalia Balkiewicz – członek

3. Alicja Stankiewicz – członek

4. Mariola Chmielińska – członek, organizator konkursu

Jury oceniało dekoracje w kategoriach: pomysłowość, wkład pracy, estetyka wykonania, oddanie atmosfery Świąt Bożego Narodzenia.

Wszystkie klasy wyglądają przepięknie – można obejrzeć na załączonych zdjęciach Myślę, ze taki zwyczaj dekorowania klas już poza konkursowo zostanie z nami na zawsze.

Bardzo dziękuję Rodzicom, Uczniom, Wychowawcom za zaangażowanie w dekorowanie swoich sal lekcyjnych świątecznie.

Wszystkie klasy wyglądają przepięknie i Jury nagrodziło je jednakowo .

Dziękuję Radzie Rodziców za ufundowanie nagród dla klas i pani Alicji Stankiewicz – nagród dla dzieci.

Organizator

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza

Pomagając innym dajemy cząstkę siebie”

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to święto wszystkich osób, które bezinteresownie angażują się na rzecz pomocy innym. Obchodzone corocznie 5 grudnia ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych z 17 grudnia 1985 roku.

Uczniowie klasy 3, czyli wolontariusze działający w Małym Klubie Wolontariatu pod opieką p. Marioli Chmielińskiej w dniu 6 grudnia przygotowali apel, aby przybliżyć wszystkim ideę wolontariatu.

W krótkim przedstawieniu „Dary Czterech Wróżek” aktorzy zaprezentowali iż dobro się opłaca i zawsze zostaje nagrodzone.

 

KONCERT MUZYCZNY „Wigilijne przygody Czerwonego Kapturka” – 30. 11. 2021r.

ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA – 25. 11. 2021r.

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE – 10. 11. 2021r.

Koncert muzyczny „Smyczkowe opowieści” – 29. 10. 2021r.

Bo Halloween jest fajne!!! – 29.10.2021r.

Halloween to zwyczaj związany z maskaradą i odnoszący się do święta zmarłych, obchodzony w wielu krajach nocą 31 października, czyli przed dniem Wszystkich Świętych. W Halloween najczęściej dzieci oraz dorośli przebierają się za wampiry, duchy czy czarownice. W Polsce w święto Halloween dla dorosłych organizowane są liczne imprezy kulturalne, występy teatralne oraz projekcje filmowe w kinach.

Tradycja obchodzenia święta Halloween, nie ma w naszym kraju zbyt głębokich korzeni. Właściwie większość uważa, że to nowo-moda, która przybyła do nas z za oceanu.

Geneza Halloween wywodzi się od plemion celtyckich zamieszkujących dzisiejsze terytoria Irlandii i Szkocji. Jednak najhuczniej i najczęściej jest obchodzona w Stanach Zjednoczonych. Halloween bywa postrzegane jako święto amerykańskie, lecz z każdym rokiem podbija ono kolejne kraje.

Dzieciaki przebierają się za różne postacie rodem z horroru, im straszniejsze tym fajniejsze i odwiedzają domy w celu pozyskania łakoci. Brak ofiarowanych słodyczy skutkuje psikusem. Ale to są sporadyczne przypadki, zawsze jakieś słodycze się dostanie. I o to chodzi, o wspólną zabawę, o pokazanie i pochwalenie się swoimi wymyślnym kostiumami. W tym dniu wszelkiego rodzaju czarownice, kościotrupy, czarnoksiężnicy, nietoperze, upiory, wampiry i inne podobne straszydła, pukają do drzwi domów proponując odstąpienie od żartów w zamian za coś słodkiego: Cukierek albo psikus!

Po raz pierwszy do drzwi sal naszej szkoły, uczniowie klasy trzeciej wraz z panią Mariolą, zapukali z okrzykiem : Cukierek albo psikus! Wszyscy przebrani za różne straszne postacie.Nazbierało się trochę słodyczy, ale nie obyło się również od psikusów…Wszyscy świetnie się bawiliśmy i ten zwyczaj zostanie z nami już na zawsze!

 

Zapalmy lampkę na zapomnianym grobie – 27.10.2021r.

Uroczystość Wszystkich Świętych, to w Kościele katolickim uroczystość wszystkich chrześcijan, którzy osiągnęli stan zbawienia i przebywają w niebie. Obchodzona jest corocznie 1 listopada i połączona z obchodami następującego po niej Dnia Zadusznego (dzień modlitw za wszystkich zmarłych). W tych dniach odwiedzamy cmentarze, aby pomodlić się, przyozdobić groby kwiatami i zapalić znicze. W ten symboliczny sposób czcimy pamięć bliskich, którzy odeszli. Uczniowie naszej szkoły uczcili pamięć zmarłych, odwiedzając opuszczony cmentarz, aby zapalić to symboliczne światełko pamięci na grobach ludzi, o które być może nie ma już kto zadbać.

Pierwsza pomoc przedmedyczna – warsztaty dla dzieci – 26.10.2021r.

W życiu, jak to w życiu… bywa bardzo różnie. Zdarzają się chwile radosne, ale i bardzo niebezpieczne, które mogą zagrażać życiu.

Poznanie zasad pierwszej pomocy to jednak nie wszystko. Na podjęcie działań ratujących życie przez świadków zdarzenia ogromny wpływ ma również ich postawa, pewność co do swoich umiejętności, a także obawy, które często im towarzyszą.

Dlatego też dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy 2 i 3 pod czujnym okiem pań Beaty Oziero i Marioli Chmielińskiej uczyli się udzielania pierwszej pomocy.

Zajęcia rozpoczęły się od pogadanki jak ważne jest ŻYCIE, następnie dzieciaki obejrzały film edukacyjny DZIADEK KAROL , z którego dowiedziały się, jak ważna jest każda minuta podczas walki o życie.

Po części teoretycznej i poznaniu ADASIA – manekina do ćwiczeń , rozpoczęła się praktyka.

Resuscytacja, reanimacja, numer alarmowy… za tymi słowami idą bardzo odpowiedzialne działania często ratujące ludzkie życie.

Jednak uczniowie naszej szkoły już wiedzą, że pod tymi słowami kryją się ważne zagadnienia, które stają się dla nich czymś naturalnym. Ćwiczenia praktyczne utwierdziły je w ich umiejętnościach i wiedzy.

Trudne? Nietrudne. Każdy da radę, niezależnie od wieku i wykształcenia.

 

8 października w naszej szkole obchodziliśmy DZIEŃ DRZEWA.

Z tej okazji zaproszony został leśniczy p. M. Stankiewicz, który przyjechał do nas w galowym mundurze, a wraz z nim przybył leśniczy R. Duszak ubrany w mundur roboczy , dzięki temu uczniowie mieli możliwość zobaczyć strój wyjściowy ( galowy ) i codzienny leśników. Panowie bardzo ciekawie opowiadali o swojej pracy i niezwykłej roli , jaką odgrywają drzewa w przyrodzie – DRZEWA SĄ PŁUCAMI ZIEMI.

Uczniowie przypomnieli sobie gatunki i nazwy drzew, krzewów leśnych oraz owoców runa leśnego. Bardzo ciekawie , bo w postaci zagadek, dzieci odpowiedziały jakie można spotkać w lesie zwierzęta. Dowiedziały się również, ze nie powinny same oddalać się na drogi polne i tereny przyleśne, gdyż w naszej okolicy jest sporo wilków.

Na koniec wszyscy wybraliśmy się do parku w pobliżu szkoły, gdzie każda grupa posadziła swoje drzewko – świerk, przywiezione przez leśniczych. Dzień był pełen wrażeń. Teraz uczniowie mają dodatkowe zadanie, bo muszą opiekować się swoim drzewkiem.

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 14. X. 2021r.

                  

 

Z życia szkoły

Koncert muzyczny pt. „Afrykańskie rytmy małego Bambo” 4. 10. 2021r.

           

                                                                             

Spotkanie z policjantami 30. 09. 2021r.

Dzień Chłopaka 30. 09 .2021r.

Święto Pieczonego Ziemniaka 🙂 🙂 🙂 17.09.2021r.

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

Dzień z wychowawcą kl. II 🙂 🙂 🙂

Zabawy z animatorem 🙂 🙂 🙂

 

Dzień Dziecka w naszej szkole 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Podsumowanie konkursu literackiego

Ze względu na naukę zdalną podsumowanie konkursu literackiego „Popisz się talentem – piszę książkę”   odbyło się na początku maja. Na szczególne wyróżnienie zasługuje książka Julki

Czytaj więcej »

ŚWIĘTA MAJOWE

W tym roku obchody świąt majowych: Święta Pracy, Święta Flagi oraz Święta Konstytucji Trzeciego Maja, przebiegały w naszej szkole nieco inaczej niż zwykle. W uroczystości

Czytaj więcej »

UWAGA! Konkurs dla uczniów klasy II

pt: „ Popisz się talentem – piszę książkę”. Cel konkursu: zachęcenie uczniów do odkrycia swojego talentu autorskiego; rozbudzenie chęci czytania od najmłodszych lat; rozwijanie zdolności

Czytaj więcej »

Walentynki

15 lutego 2021r. w naszej szkole świętowaliśmy Walentynki. Uczniowie przez cały tydzień wykonywali kartki walentynkowe, które w poniedziałek rano przedstawiciele samorządu szkolnego rozdali. Rada Rodziców

Czytaj więcej »