ŚWIĘTA MAJOWE

W tym roku obchody świąt majowych: Święta Pracy, Święta Flagi oraz Święta Konstytucji Trzeciego Maja, przebiegały w naszej szkole nieco inaczej niż zwykle. W uroczystości nie uczestniczyła klasa I. Jednak wspomniane wydarzenia nie przeszły bez echa.

Dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klasy II chcąc uczcić tak ważne dla naszej ojczyzny daty, z entuzjazmem wykonywali  chorągiewki, godła, kwiaty w barwach narodowych Polski. Pokazali, że wiedzą, czym jest patriotyzm i jak okazać szacunek swojej Ojczyźnie.

Maj to miesiąc wypełniony ważnymi świętami i rocznicami, jak chyba żaden inny. Pierwszy maja  „ Święto Pracy” wywodzące się ze Stanów Zjednoczonych. Drugi maja obchodzimy „ Dzień Flagi Państwowej”. Jest to dzień, w którym poznajemy historię naszych barw narodowych. Kolejne święto majowe to 230 rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, poprzez które wspominamy uchwalenie przez naszych rodaków w 1791 roku pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji. Natomiast 8 maja przypada 76 rocznica zakończenia II wojny światowej.

 

 

 

 

 

Share:
Leave comment